Pelosi želi rezolucijom Predstavničkog doma tražiti od Pencea Trumpovu smjenu
Demokrati u Predstavničkom domu Kongresa žele da se danas glasa o rezoluciji kojom bi se od potpredsjednika Mikea Pencea tražilo da aktivira 25. amandman kako bi se smijenio predsjednik Donald Trump. Trump committed a dangerous assault on our nation and our people.
Ujutro će biti pripremljena rezolucija kojom se potpredsjednika Mikea Pencea poziva "da sazove i mobilizira kabinet da aktivira 25. amandman kako bi se predsjednika proglasilo nesposobnim za obavljanje dužnosti", napisala je Pelosi u pismu demokratskim zastupnicima.
- Pozivamo potpredsjednika da odgovori u roku od 24 sata, dodala je.
Ako Pence ne odgovori, demokrati će po drugi puta pokrenuti postupak smjene predsjednika Trumpa.
- U ime zaštite našeg ustava i naše demokracije poduzet ćemo hitne korake jer ovaj predsjednik predstavlja neposrednu prijetnju za oboje. Iz dana u dan sve su užasniji napadi ovog predsjednika na našu demokraciju pa je time sve veća i potreba da se hitno nešto poduzme, dodaje Pelosi.
What he did should be prosecuted.
It is our hope that the 2/3rds of House Republicans who've enabled this unhinged man will finally join us in protecting the American people and our democracy from him. pic.twitter.com/YfOPgObozR
Pence je protiv toga da se Trump smijeni aktiviranjem 25. amandmana, rekao je njegov savjetnik. Do inauguracije novoizabranog predsjednika Joea Bidena ostalo je devet dana.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android.
Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!