Djevojčica se uvukla u bubanj sušilice, spašena u složenoj operaciji

18.10.2025.

17:23

Autor: B.B.B./HRT/Hina

Ilustracija
Ilustracija
Foto: Ingrid Balabanova / Shutterstock

Trinaestogodišnja djevojčica u Austriji izvučena je iz sušilice rublja tijekom složene operacije spašavanja nakon što se uvukla u skučeni prostor bubnja.

Dijete se popelo u uređaj, ali nije moglo samo izaći, izjavila je u subotu vatrogasna brigada u bečkom predgrađu Mödling.

Hitne službe pozvane su u petak navečer i prvo su pokušale osloboditi djevojčicu bez upotrebe tehničke opreme. Kada se to pokazalo neuspješnim, sušilica je rastavljena kako bi bubanj bio potpuno vidljiv.

- Stanje djevojčice se pogoršalo tijekom radova. Žalila se na bol i oči su joj se stalno zatvarale, rekao je vatrogasac za dpa. To je potaknulo spasioce da koriste hidraulične škare kako bi uklonili posljednje dijelove obloge i spasili dijete, rekao je.

Djevojčica je odvezena je u bolnicu s bolovima u ruci, ramenu i trbuhu. Još uvijek se ne zna zašto se uvukla u sušilicu i koliko je dugo bila tamo prije dolaska vatrogasaca.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!