Hrvatski planinari stradali u slovenskim Alpama iz Splita i okolice

05.10.2025.

Zadnja izmjena 20:19

Autor: Lucija Judnić Rašljanin/Elvira Dizdarević/M.M./P.F./Dnevnik/Vijesti/HRT

Nakon velike potrage, pronađeno je tijelo jednog od tri hrvatska planinara stradala u lavini u slovenskim Julijskim Alpama. Spasilačku akciju otežavali su loši vremenski uvjeti, zbog kojih ni helikopter nije mogao poletjeti. Sve je pratila ekipa HRT-a. 

Sedam hrvatskih državljana krenulo je prema vrhu Tosc (2275 m) u Julijskim Alpama. Četiri planinara ostala su u Vodnikovu domu u Velom polju, dok su trojica, unatoč lošim vremenskim uvjetima, nastavila put prema vrhu na kojem ih je odnijela lavina koja se pokrenula oko 10 sati. Potom je krenula akcija spašavanja koju su otežavali loši vremenski uvjeti.

Opsežna spasilačka akcija je predvečer prekinuta, a potraga za dvojicom nestalih planinara nastavit će se čim vremenski uvjeti to dopuste, najvjerojatnije ujutro.

Razvoj događaja pratite u nastavku:

Hrvatski planinari stradali u slovenskim Alpama su iz Splita i okolice

Plenković zahvalio slovenskim službama spašavanja, razgovarao s Golobom

Loše vrijeme zaustavilo potragu

Belhar: Spašavanje Hrvata u Alpama nastavlja se sutra

Slovenija: Spasilačka akcija obustavljena, nastavlja se u ponedjeljak

Pronađeno tijelo hrvatskog planinara stradalog u lavini

HGSS: Naša služba nije slala timove u akciju spašavanja u Julijskim Alpama

Spasioci stigli na područje lavine, potraga za hrvatskim planinarima traje

Spasioci idu pješke do lokacije

Spasioci se probijaju kroz snijeg do mjesta nesreće

Spašavanje otežavaju loši vremenski uvjeti

Tri hrvatska planinara nestala u lavini, traje potraga

Sloveniju zahvatila izrazito hladna fronta

Troje Hrvata nestalo u lavini u Julijskim Alpama

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!