Vanjskopolitički analitičar Miro Kovač
Foto: Studio 4 / HRT
Raste broj žrtava u Magdeburgu, gdje je jureći automobilom saudijski psihijatar počinio nezapamćeni zločin na božićnom sajmu. Još nije potvrđeno da je riječ o terorističkom činu, ali pouzdano se zna da su učinjeni veliki sigurnosni propusti. Osim toga, taj napad mogao bi izravno utjecati na izbornu kampanju u Njemačkoj.
Bivši ministar vanjskih poslova RH i vanjskopolitički analitičar Miro Kovač rekao je da je sad ključno pitanje kako će na ovome poentirati stranke.
- Sigurno će AfD htjeti na tome poentirati. Ovaj argument koji je došao iz dijela medija da je on bio simpatizer AfD-a bi išlo kontra AfD-a. Ideja je bila da razni otkačeni psihopati, skriveni teroristi podržavaju AfD. A s druge strane, možda će AfD pokušati ovo iskoristiti na način da sebi digne dodatnu popularnost. Teško mi je odgovoriti, to su pitanja za vodstva stranaka u Njemačkoj i za njihove stratege kada je riječ o takozvanim odnosima s javnošću, rekao je Kovač.
Cijeli razgovor pogledajte u nastavku:
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!