Slovenija za jačanje sankcija protiv Rusije

21.03.2022.

15:50

Autor: M.Š./Hina/HRT

Rumunjski i slovenski ministri vanjskih poslova Aurescu i Logar

Rumunjski i slovenski ministri vanjskih poslova Aurescu i Logar

Foto: Johanna Geron / REUTERS

Slovenija se zalaže za jačanje ekonomskih sankcija protiv Ruske Federacije, uključujući i zabranu uvoza ruskih energenata u EU, kazao je u ponedjeljak slovenski ministar vanjskih poslova Anže Logar.

- Rusija nastavlja sa svojim napadom (na Ukrajinu), zato bismo morali imati odlučan odgovor na ekonomskom području i ojačati sankcije. Trebali bismo zatvoriti luke, zabraniti uvoz energenata i jasno podržati budućnost Ukrajine u Europskoj uniji, kazao je Logar u izjavi pred početak zasjedanja Vijeća EU-a za vanjske poslove danas u Bruxellesu.

Glavna tema zasjedanja je razvoj krize vezane za napad Rusije, a nakon sastanka šefova europskih diplomacija uslijedit će i sastanak ministara obrane 27 članica EU-a.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!