Stotine vatrogasaca borile su se u nedjelju s požarom koji bjesni nedaleko od Lisabona, a gašenje su otežavali snažni vjetrovi i visoke temperature.
31.07.2022.
23:17
Autor: Hina/HRT
Stotine vatrogasaca borile su se u nedjelju s požarom koji bjesni nedaleko od Lisabona, a gašenje su otežavali snažni vjetrovi i visoke temperature.
Uz pomoć kanadera i 123 vozila, više od 400 vatrogasaca angažirano je na gašenju požara koji je izbio u planinskom području općine Mafre u nedjelju oko 15 sati.
Golem oblak crnog dima nadvio se nad naseljem Venda do Pinheiro, a vlasti su morale zatvoriti nekoliko cesta i evakuirati dom za umirovljenike.
Mnogi mještani pobjegli su iz svojih domova iz straha.
- Dim se mogao vidjeti iz središta Lisabona, oko 33 kilometara južnije, rekao je očevidac za Reuters.
U Portugalu bjesni još požara, uključujući u središnjoj općini Ourem, gdje je požar prije dva tjedna uništio tisuće hektara.
U gašenju požara širom zemlje sudjeluje više od 1000 vatrogasaca. U tri okruga na sjeveru zemlje u ponedjeljak će biti proglašena crvena uzbuna zbog velike vrućine.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora