Mađarske vlasti uhitile su dvojicu hrvatskih državljana u gradu Juri (Győr) na sjeverozapadu Mađarske za kojima se traga u vezi s nizom pucnjava iz osvete, objavile su u srijedu operativne policijske snage.
11:59 / 21.10.2021.
Autor: V.K./HRT/Hina
Objavljeno: 21. listopada 2021., prije 197 dana
Autor: V.K./HRT/Hina
Mađarske vlasti uhitile su dvojicu hrvatskih državljana u gradu Juri (Győr) na sjeverozapadu Mađarske za kojima se traga u vezi s nizom pucnjava iz osvete, objavile su u srijedu operativne policijske snage.
Slovenske vlasti sumnjiče 45-godišnjaka i 25-godišnjaka za pokušaj ubojstva slovenskog državljanina u Novoj Gorici prošle godine.
Policija je također povezala dvojicu osumnjičenika s više pucnjava iz osvete u Hrvatskoj i Italiji.
Obojica su bili među najtraženijim bjeguncima u Europi.
Slovenski istražitelji pratili su osumnjičene do Mađarske i zatražili od operativnih policijskih snaga Nacionalnog istražnog ureda (NNI) da im pomognu da ih uhite.
NNI i njihove slovenske partnerske jedinice brzo su locirale bjegunce i uhitile ih 19. listopada u Juri uz pomoć mađarskih protuterorističkih snaga TEK.
Sud će kasnije odlučiti o izručenju osumnjičenika Slovenija, navele su operativne policijske snage.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora