Gradska Plinara Zagreb Opskrba izgubila još jedan milijunski natječaj. Nakon što je prošle godine izgubila javnu opskrbu kućanstva plinom sada je izgubila i opskrbu gradskih ustanova.
25.06.2025.
12:58
Autor: Pe.F./Vijesti/HRT
Gradska Plinara Zagreb Opskrba izgubila još jedan milijunski natječaj. Nakon što je prošle godine izgubila javnu opskrbu kućanstva plinom sada je izgubila i opskrbu gradskih ustanova.
Na natječaju vrijednom 14,5 milijuna eura pobijedila je tvrtka MET Croatia Energy Trade sa sjedištem u Zagrebu koja je dala najnižu ponudu. Riječ je o ugovoru na 18 mjeseci s okvirnim planiranim datumom početka prvim danom srpnja.
- Kao da nije bilo dovoljno ono što se dogodilo prošle godine kada je Gradska plinara Zagreb Opskrba zbog nekvalitetno pripremljenog natječaja izgubila opskrbu plinom čak 110 tisuća kućanstava, rekla je Marija Selak Raspudić.
- Riječ je o desecima milijuna eura koji se gube godišnje i sada lekcija očito nije naučena i mi se nalazimo u situaciji da je još jedan vrlo važan natječaj izgubljen, no ono što je nama ovdje najbitnije je to za to nitko ne preuzima odgovornost. Gradska uprava još jednom odmahuje rukom i tvrdi da je to nevažno jer je riječ u ovom slučaju o, prema njihovoj interpretaciji, tek 5 posto ukupnih dobitaka Gradske plinare Zagreb Opskrba, zaključila je.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora