Hrvatska i Kina dogovorile su suradnju u razvoju znanja i tehnologije očuvanja bioraznolikosti i zelenog razvoja, priopćila je u petak vlada.
23.05.2025.
14:48
Autor: M.M./HRT/Hina
Hrvatska i Kina dogovorile su suradnju u razvoju znanja i tehnologije očuvanja bioraznolikosti i zelenog razvoja, priopćila je u petak vlada.
Kineski ministar znanosti i tehnologije Yin Hejun boravi u Zagrebu i s hrvatskim je ministarstvom potpisao Memorandum o suradnji u očuvanju bioraznolikosti i zelenom razvoju, radi zajedničkog promicanja održivoga ekonomskog i društvenog razvoja.
Ministar se sastao s hrvatskim kolegom kolegom Radovanom Fuchsom i premijerom Andrejem Plenkovićem.
Nastavak je to sudjelovanja kineskih tvrtki na infrastrukturnim i investicijskim projektima u Hrvatskoj, a njime se naglašava i volja hrvatske vlade da poveća izvoz u Kinu, navodi se u priopćenju.
Hrvatska će, kao članica Europske unije, nastaviti zalagati se za nastavak dobrih odnosa EU-a i Kine, održavanjem otvorenog dijaloga, dodaje se.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora