Branko Bacic
Foto: Patrik Macek / Pixsell
Potpredsjednik Vlade i ministar prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić rekao je da će u sklopu imenovanja novog ministra poljoprivrede biti razgovarano i o daljnjem upravljanju Hrvatskim šumama, državnom poduzeću koje je postalo ključna točka političkih pregovora.
Nakon što je Josip Dabro, bivši ministar poljoprivrede, odstupio zbog kontroverzne snimke pucanja iz pištolja, Domovinski pokret (DP) postavio je zahtjev da preuzme vođenje Hrvatskih šuma. što je navodno DP kroz pregovore s premijerom Andrejom Plenkovićem i osigurao te bi mu trebalo pripasti upravljanje tom državnom tvrtkom.
- Prvi zadatak je imenovanje novog ministra poljoprivrede, gospodina Davida Vlajčića, koji je dobio jednoglasnu potporu parlamentarne većine, izjavio je Bačić na konferenciji za medije nakon održanog radnog sastanka o raspolaganju državnim nekretninama i stambenom zbrinjavanju u na području Dubrovnika.
Dodao je da će uskoro uslijediti sastanak parlamentarne većine kako bi se razmotrile daljnje aktivnosti vezane uz Hrvatske šume i druge aspekte poljoprivrednog resora.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!