U Osijeku se obilježava Dan osječkih branitelja, Dan 106. brigade ZNG-a i hrvatskog dragovoljca Osječko-baranjske županije.
28.06.2026.
12:10
Autor: M.M./VijestiHRT
U Osijeku se obilježava Dan osječkih branitelja, Dan 106. brigade ZNG-a i hrvatskog dragovoljca Osječko-baranjske županije.
Odaje se počast svim hrvatskim braniteljima, posebno pripadnicama 106. brigade koji su branili grad.
Uz izložbu naoružanja i vojne opreme održava se i svečana akademija, a u večernjim satima krenut će mimohod ulicama grada do Kapelice Kraljice mira, gdje će se položiti vijenci i zapaliti svijeće.
- Nama kao pripadnicima 106. brigade, kao veteranima Domovinskog rata, je jako bitan ovaj dan. To je 35. obljetnica osnutka Zbora narodne garde i 106. brigade u Osijeku. Znači, 28. lipnja nama je najbitniji dan u životu. Tada smo dragovoljno pristupili u Zbor narodne garde, i evo, nakon 35 godina smo ponosni da to naše mlađe generacije vide i da mogu s nama porazgovarati kao veteranima Domovinskog rata o Domovinskom ratu, rekao je Branko Vadlja, član Udruge 106. brigade ZNG-a.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora