Iz Opće bolnice Dubrovnik potvrdili su da sumnjaju na još dva slučaja zaraze ospicama. Riječ je o zaposlenicima bolnice.
U Dubrovniku sumnjaju na dva nova slučaja zaraze virusom ospica, a neslužbeno se doznaje kako je riječ o muškarcu i ženi s područja Dubrovnika. Oboje su djelatnici dubrovačke Opće bolnice te su u dobrom zdravstvenom stanju.
Muškarac je sa sumnjom na ospice u dubrovačkoj Općoj bolnici hospitaliziran u ponedjeljak ujutro, a navodno je riječ o djelatniku bolnice koji nije bio u krugu osoba koje su prije desetak dana bile u kontaktu s oboljelim 34-godišnjakom iz Stona.
U slučaju žene postoji sumnja na zarazu, ali vrlo je dvojbena jer nije iskazana klinička slika virusa. Ona nije hospitalizirana, već se liječi kod kuće.
U oba se slučaja čeka službena potvrda je li zaista riječ o zarazi ospica. Za djelatnicu bolnice to bi se trebalo znati u utorak, a za djelatnika u srijedu.
Muškarac iz Stona zaražen ospicama 25. svibnja hospitaliziran je u dubrovačkoj Općoj bolnici, u dobrom je stanju i trebao bi biti pušten na kućnu njegu. No ne može se isključiti mogućnost da je nekoga zarazio i da se bolest neće dalje širiti.
Ravnatelj zavoda za javno zdravstvo Dubrovačko-neretvanske županije Mato Lakić rekao je prošloga tjedna kako su djelatnici Zavoda izašli na teren i obradili sve osobe za koje su uspjeli doznati da su bile u kontaktu sa zaraženim. Naveo je i da je muškarac u vrijeme zaraze bio u kući, ali se ne može sa sigurnošću znati je li koga zarazio dok se kretao u okolini. Pozvao je obiteljske i školske liječnike te pedijatre da obrate pozornost na simptome, ali i da nastave pojačano cijepiti.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!