U Splitu je održana Kom.ferencija. Oko 500 novinara i komunikacijskih stručnjaka iz Hrvatske i susjedstva raspravljalo je o komunikaciji i sigurnosti u globalnim krizama, dezinformiranju i odgovornom informiranju.
07.11.2025.
Zadnja izmjena 16:25
Autor: V.K./P.F./Vijesti/HRT
U Splitu je održana Kom.ferencija. Oko 500 novinara i komunikacijskih stručnjaka iz Hrvatske i susjedstva raspravljalo je o komunikaciji i sigurnosti u globalnim krizama, dezinformiranju i odgovornom informiranju.
Sudjelovali su i bivši srbijanski predsjednik Boris Tadić te hrvatski ministri Davor Božinović, koji je upozorio na seksualno iskorištavanje djece na internetu, i Ivan Anušić, koji je govorio o javnom komuniciranju o obrambenim politikama i uvođenju obveznog vojnog roka.
- Izazovi su veliki i oni traju jako dugo i ne prestaju. Stav Europske komisije, NATO-a i hrvatske Vlade je da modernizacija, opremanje i pripremanje Hrvatske glede eventualne ugroze mora početi odmah i bez odlaganja, kazao je Ivan Anušić, potpredsjednik Vlade i ministar obrane.
- Pripremamo temeljno vojno osposobljavanje koje započinje od 1. siječnja. Gdje god možemo, u medijima o tome govorimo afirmativno i pokušavamo to približiti svakom mladiću i djevojci koji će eventualno doći na temeljno vojno osposobljavanje, ali generalno i čitavoj javnosti, dodao je.
- Ono što mi želimo osvijestiti je to da su na internetu naša djeca izložena seksualnim predatorima i da je to puno veći problem nego što nam se čini. Svake sekunde na tzv. enkriptiranim platformama dvoje djece su žrtve tih seksualnih predatora, rekao je Božinović.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora