Korlaet pozvao stanovnike da ostanu u svojim domovima

27.03.2026.

20:11

Autor: S.M./Dnevnik/HRT

Golema šteta u Zagrebu

Iako je u Zagrebu vjetar slabiji nego što je bio proteklih sati, još uvijek ima stabala koja padaju, izjavio je u središnjem Dnevniku HTV-a Luka Korlaet, zamjenik zagrebačkog gradonačelnika, govoreći o posljedicama nevremena koje je  zahvatilo područje Zagreba. Korlaet je pozvao stanovnike Zagreba da danas i sutra do podneva ostanu u domovima kako bi izbjegli eventualne ozljede.

U Zagrebu je u nevremenu lakše ozlijeđeno nekoliko osoba, a na području Zagrebačke županije i dvije teže među kojima je i jedno dijete. Kolika je šteta to će se tek utvrditi, a taj proces počet će kada se za to stvore uvjeti, kazao je u središnjem Dnevniku novinar Leon Čuljak.

Luka Korlaet, zamjenik zagrebačkog gradonačelnika, kazao je da je park Bundek dosta stradao u nevremenu, ali i Maksimir, Dotrščina, Zelengaj. Ima mnogo oborenih stabala i slomljenih grana, kazao je i poručio svima da ne idu u parkove dok djelatnici Zrinjevca, odnosno Hrvatskih šuma idućih dana to ne riješe.

- Posvuda je po gradu oborenih stabala, a najproblematičniji dio je Maksimir gdje su stabla pala na tramvajske vodove i onda djelatnici ZET-a i Zrinjevca imaju mnogo posla oko uklanjanja stabala, kazao je Korlaet.

Gradske službe imaju mnogo posla. Korlaet je pohvalio djelatnike službi i istaknuo da su u proteklih 30 sati napravili ogroman posao. Vatrogasci su imali više od 500 intervencija, Zagrebačke ceste oko 400, djelatnici Zrinjevca radili su na oko 350 oborenih stabala, a tu su i druge sluđžbe, dodao je.

- Svi su savršeno koordinirano radili i sad su, moram priznati, jako umorni. Dali smo da se malo odmore, a sutra opet počinju punom parom u tri smjene, izjavio je Korlaet.

Raščišćavanje tramvajskih pruga


U subotu će se, kaže, primarno raščišćavati prometnice, posebno tramvajske pruge.

Realnima smatra najave o normalizaciji tramvajskog prometa u ponedjeljak. Već sada se u velikoj mjeri normalikzirao uključivanjem autobusnih linija.

- ZET radi na tome da sanira tračnice, vrati promet u funkciju. Možete pratiti sve informacije na stranicama ZET-a. Podaci na toj stranici, a i stranici Grada Zagreba, redovito se ažuriraju, rekao je Korlaet. 

Luka Korlaet je i na čelu Civilne zaštite Grada Zagreba. Srećom, te intervencije nisu bile potrebne. Poručio je tek da su pripadnici Civilne zaštite u pripravi i spremni su odazvati se ako to bude potrebno.

Korlaet pozvao Zagrepčane da ostanu u domovima

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!