Zagreb i okolica su pod žutim meteoalarmom zbog mjestimice olujnih udara sjeveroistočnog vjetra. Prema najavama, najjači udari mogli bi biti do 65 kilometara na sat.
01.04.2026.
12:27
Autor: V.K./Dnevnik/HRT
Zagreb i okolica su pod žutim meteoalarmom zbog mjestimice olujnih udara sjeveroistočnog vjetra. Prema najavama, najjači udari mogli bi biti do 65 kilometara na sat.
U Zagrebu se i dalje sanira šteta od prošlotjednog nevremena kada je oštećena i odvojena zgrada Doma za starije i nemoćne Maksimir. Oštećeni su solarni paneli na krovu, a nekoliko ih je odletjelo i palo na travnatu površinu. Broj pristiglih prijava za štetu - bliži se 1.300.
- Osnivaču, gradu Zagrebu smo uputili zahtjeve vezano za štetu i očekujemo da ćemo relativno brzo iskomunicirati s njima vezano za nastalu štetu na objektu, rekao je Hrvoje Šimunović, ravnatelj Doma za starije osobe Maksimir.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora