Nakon četiri mandata Viktora Orbana mađarski su birači premoćno glasali za promjene i reforme koje obećava Peter Magyar. Ne propustite emisiju Otvoreno u 22:05 na Prvom programu HTV-a.
13.04.2026.
15:44
Autor: HRT
Nakon četiri mandata Viktora Orbana mađarski su birači premoćno glasali za promjene i reforme koje obećava Peter Magyar. Ne propustite emisiju Otvoreno u 22:05 na Prvom programu HTV-a.
Kakvu će vanjsku politiku voditi novi premijer? Može li Europska unija odahnuti i zaboraviti Orbanove ultimatume? Kakav će biti odnos nove mađarske vlade prema Hrvatskoj? Što promjena vlasti u Mađarskoj znači za globalne odnose?
Gosti u emisiji urednice i voditeljice Zrinke Grancarić:
dr. sc. Tonči Tadić, Institut "Ruđer Bošković"
Joško Klisović, međunarodni tajnik SDP-a
Davor Ivo Stier, zastupnik u Europskom parlamentu (HDZ)
Emisiju pratite i na hrti.hr. Emitirana izdanja možete pronaći u videoteci multimedijske usluge HRTi, kao i u Emisijama na zahtjev na našem portalu.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora