Potonuo katamaran na kojem je buknuo požar, stradalih nema

04.06.2023.

Zadnja izmjena 20:42

Autor: M.M./HRT

Planuo katamaran, nema ozlijeđenih

Planuo katamaran, nema ozlijeđenih

Foto: Ilustracija / Shutterstock

Potonuo je katamaran u akvatoriju Drvenika na kojem je u nedjelju popodne buknuo požar, a svih deset osoba koje su u tom trenutku bile na plovilu spašeno je, doznaje se u splitskoj policiji.

- Dojava o požaru stigla je u 13.40, u tom je trenutku na plovilu bilo deset osoba. Vatra je planula kad je katamaran bio između Drvenika Velikog i Krknjaša, u uvali poznatoj kao Plava laguna, rekla je policijska glasnogovornica Antonela Lolić.

Osobe koje su bile na katamaranu napustile su plovilo i pokušale ugasiti vatru, a u pomoć su im stigli i vatrogasci. Unatoč svemu, katamaran je sat vremena poslije potonuo.

Još se ne znaju uzroci požara, a o događaju je obaviještena Lučka kapetanija.

Na mjestu događaja bila je i pomorska policija. Prema prvim neslužbenim informacijama, uzrok požara mogao bi biti tehnički kvar.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!