Premijer Plenković i danas je komentirao istup zastupnika u Europskom parlamentu Tomislava Sokola koji je nedavno kritizirao stranku. Sokol je, podsjetimo, govorio o pritiscima iz vrha zagrebačkog HDZ-a zbog kojih je njegova supruga odustala od kandidature u zagrebačkoj Zajednici žena "Katarina Zrinska".
Predsjednik stranke i premijer istaknuo je da ne razumije zašto se Sokol, koji je na listu ušao kao zamjenski zastupnik, okomio na kolege iz gradske organizacije koji su ga podržali.
- Mi smo ga zamolili na sastanku na kojem je bilo 200 ljudi da nam objasni o čemu se tu radi i on je čak išao sam sebe demantirati, ali nije se ispričao. Njegova supruga, koja je članica stranke, mogla se kandidirati. Nema ondje nekoga tko će spriječiti bilo koga tko donese potreban broj potpisa da se kandidira, rekao je premijer.
- Nismo dobili šest mandata zbog njega, dobili smo zbog zajedničkog napora i možda malo više drugih koji su se uključili. Onda se treba ponašati kulturno, normalno, pristojno jer biti zastupnik sedam godina u Europskom parlamentu, vjerujte mi, znam nešto o tome, to nije tako loše, dodao je.