Preminuo u bolnici, sumnja se da je progutao drogu

01.12.2025.

10:19

Autor: B. A./HRT

Ilustracija
Ilustracija
Foto: Mike_shots / Shutterstock

Muškarac je jutros preminuo u bolnici u koju je doveden nakon što je splitska policija posumnjala da je progutao drogu.

Kako je izvijestila PU splitsko-dalmatinska, oko ponoći na području Splita zatražen je izlazak policijskih službenika na teren kako bi pružili potporu u radu djelatnicima Službe za mobilne jedinice Split Područnog carinskog ureda koji su zaustavili vozača i postojala je potreba da ga se alkotestira. Policijski službenici su obavili potrebne provjere, alkotestirali su osobu i utvrdili da je upravljao vozilom pod utjecajem alkohola (0,67 g/kg). Muškarac je odbio obaviti preliminarno testiranje na prisutnost droga, a tijekom postupanja je izručio dva smotuljka u kojima se nalazila manja količina marihuane i hašiša.


- U policijskoj postaji policijski službenici su pokušavali s muškarcem obaviti razgovor, ali s obzirom na to da je isti odbijao razgovarati i na neka pitanja davao kratke i nerazgovijetne odgovore, posumnjali su da ima nešto u ustima. Na traženje da ispljune to što ima u ustima, odbio je ispljunuti i nastavio je žvakati nepoznati predmet, objavila je policija.


S obzirom na to da je postojala realna opasnost da će ugroziti svoje zdravlje i život i kako bi izbjegli gušenje osobe, policijski službenici poduzeli sve kako bi muškarac ispljunuo predmet koji je držao u ustima. Iz usta mu je izvađena manja količina bijele materije za koju je utvrđeno da se radi o drogi. Tijekom postupanja jedan policijski službenik je lakše ozlijeđen jer ga tijekom pokušaja da mu iz usta izvadi predmet muškarac ugrizao.


- Muškarac je u odmah odveden na pružanje liječničke pomoći u bolnicu gdje je, s obzirom na sumnju da je progutao drogu, otpočela adekvatna medicinska terapija i zadržan je u bolnici. Jutros oko 3 sata zaprimili smo informaciju da je muškarac je u bolnici preminuo. O događaju je obaviješteno nadležno državno odvjetništvo koje je naložilo da se obavi obdukcija, zaključuje se u priopćenju.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!