Pripadnici Počasne satnije na Dan državnosti oživljavaju početke kravate

30.05.2021.

13:00

Autor: HRT/Dnevnik u podne

Pripadnici Počasne satnije na Dan državnosti oživljavaju početke kravate

Pripadnici Počasne satnije na Dan državnosti oživljavaju početke kravate

Foto: HRT / HTV

Počasna satnija Kravat pukovnije na Dan državnosti upriličila je svečanu smjenu straže. 13 pješaka i 4 konjanika sudjelovalo je u programu koji je počeo i završit će kod Etnografskog muzeja na zagrebačkom Mažuranićevu trgu. 

Odjeveni u replike odora hrvatskih vojnika iz Tridesetogodišnjeg rata u 17. stoljeću, pripadnici Počasne satnije svojim programom oživljavaju početke kravate, jedinstvenog hrvatskog doprinosa svjetskoj kulturnoj baštini.

- Kreće 11. sezona smjene straže. Naravno namjerno smo izabrali Dan državnosti i ovom prilikom ga čestitam svim Hrvatima, rekao je Željko Matejčić, zapovjednik Počasne satnije Kravat pukovnije.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!