Splitsko-dalmatinska županija financirala programe iz kulture i društvenih događaja

03.09.2024.

14:22

Autor: V.K./Vijesti/HRT

Financiranje projekata
Financiranje projekata
Foto: HTV / HRT

Splitsko-dalmatinski župan Blaženko Boban uručio je 141 ugovor nakon natječaja za financiranje projekata, programa i aktivnosti iz područja kulture i društvenih događaja. 

Novac iz Proračuna Splitsko-dalmatinske županije, ukupno 185 tisuća eura, dobile su udruge, umjetničke organizacije, ali i samostalni umjetnici.

- Kada čovjek vidi sreću na tim ljudima, koji svoje slobodno vrijeme, svoj volonterizam, entuzijazam i ljubav prema svojem kraju izražavaju kroz funkcioniranje određenih udruga, a uvijek to spadne na jednog do dva čovjeka, a najbolje to znamo i ja i oba dožupana, ali i pročelnici kada smo cijelo ljeto na njihovim manifestacijama, rekao je Blaženko Boban, splitsko-dalmatinski župan.

- Dobili smo potporu za održavanje tradicionalnog Memorijalnog turnira "Dragica Palaversa Mijač". Ona je bila jedna od najboljih hrvatskih rukometašica u povijesti, govori Danijela Čukušić, Ženski akademski rukometni klub Split.

- Dobitnice smo sredstava županije za naš koncertni ciklus kojim smo obilježili pet godina rada. 12. lipnja smo imali koncert u Splitu, a zatim i u Komiži, naglasila je Danijela Rašić, Zbor splitskih liječnica.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!