U obnovi dvorca Bela poginula dvojica radnika

15.07.2021.

16:58

Autor: Hina/HRT

Dva radnika poginula tijekom sanacije dvorca Bela

Dva radnika poginula tijekom sanacije dvorca Bela

Foto: Sanjin Strukic / PIXSELL

Nekoliko sati nakon tragedije koja se dogodila pri iskopu kod dvorca Bela 2 u Završju Podbelskom, kad je odron zemlje zatrpao dvojicu radnika, pronađen je mrtav i drugi muškarac, priopćili su u četvrtak poslijepodne iz varaždinske Policijske uprave.


Za Dnevnik HRT-a Ana Papec je izvijestila kako su dvije osobe, jedna mlađe, a druga srednje životne dobi izgubile su život. Kako se neslužbeno doznaje, radovi su rađeni na dubini od nekoliko metara bez posebne zaštite, isto tako radi se o radnicima varaždinske građevinske tvrtke.Na mjesto nesreće izašle su sve žurne službe, HGSS te inspektor zaštite na radu.




Nesreća se dogodila oko 14 sati, kad je tijekom iskopa i sanacije dubljeg odvodnog kanala zemlja zatrpala dvojicu radnika građevinske tvrtke iz Varaždina.

Sat poslije izvučen je mrtav muškarac srednjih godina, a službenik za odnose s javnošću varaždinske Policijske uprave Matko Murić rekao je za Hinu da je pronađen mrtav i drugi muškarac mlađe dobi.

Uz policijske službenike, na mjestu nesreće bili su aktivni pripadnici nekoliko dobrovoljnih vatrogasnih društava te varaždinskog Zavoda za hitnu medicinu.

U tijeku je očevid koji provode državni inspektor, policijski službenici i inspektor zaštite na radu.

- Nakon očevida znat ćemo više detalja. Tijela su prevezena na patologiju varaždinske bolnice gdje će se obaviti obdukcija, kazao je za HTV glasnogovornik PU varaždinske Matko Murić.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!