Dječaka ozlijedio predmet punjen pirotehničkom smjesom, otac u pritvoru

17.01.2025.

Zadnja izmjena 16:25

Autor: Nataša Ban/V.K./A.D./HRT/Vijesti/Hina

Dvanaestogodišnji dječak teško je ozlijeđen u eksploziji snažnog pirotehničkog sredstva u dvorištu obiteljske kuće na križevačkom području. Policija je uhitila dječakova oca i baku, koji su na ispitivanju u bjelovarskom Državnom odvjetništvu.

Dvanaestogodišnji dječak ozlijeđen je jučer na križevačkom području u eksploziji predmeta punjenog pirotehničkom smjesom, pokazali su u petak rezultati policijske istrage nakon teškog ozljeđivanja dječaka zbog čega su uhićena dva člana obitelji, a među njima i otac.


Istraga je pokazala da je 12-godišnjak jučer na dvorištu obiteljske kuće zbog rukovanja predmetom punjenim pirotehničkom smjesom zadobio teške ozljede, navodi PU koprivničko-križevačka.


Nakon što je u četvrtak dijete ozlijeđeno zbog eksplozije nepoznatog sredstva koprivničko-križevačka policija izvijestila je da su uhićena dva člana obitelji sa šireg križevačkog područja, a među njima i otac.


Uhićen otac i baka


U četvrtak u večernjim satima uhićen je 38-godišnji otac djeteta i 64-godišnjakinja, članica obitelji. 


Nad njima se provodi kriminalističko istraživanje zbog sumnje u povredu djetetovih prava.

Policiji je u četvrtak oko 10 sati javljeno kako je liječnička pomoć pružena 12-godišnjem dječaku koji je ozlijeđen na širem križevačkom području zbog rukovanja nepoznatim eksplozivnim sredstvom.

Iz policije ne žele otkriti više detalja, samo su rekli da će tijekom dana kratko izvijestiti o rezultatima istrage. 


Najavili su da će ono biti šturo zbog zaštite djetetova prava.


Dječak je najprije zbrinut u bjelovarskoj bolnici, a sada je u KBC-u Zagreb.


Liječnici su dali sve od sebe da ga spase jer postojala je mogućnost da iskrvari.


- Morali smo pristupiti operativnom zahvatu damage control kirurgije bez obzira na to što mi nismo bolnica koja ima kardiokirurgiju. Moraš riješiti ono što možeš da bi spasio nečiji život, druga opcija ne postoji, kazala je Sanela Grbaš Bratković, ravnateljica OB-a "Dr. Anđelko Višić" Bjelovar.


- Dječak je sada u relativno stabilnom stanju. Moram napomenuti da su kolege iz Opće bolnice Bjelovar napravili odličan posao i da je tamo zbrinut skoro pa potpuno. Danas je dječak bio na jednom manjem operativnom zahvatu i sad nam slijedi da vidimo hoće li se dječak uspjeti suvislo razbuditi i doći k svijesti. Ali mogu reći da je još uvijek u životnoj opasnosti i da moramo vidjeti kako će biti situacija dalje, kazao je dr. sc. Toni Matić, dr. med./pedijatar, KBC Zagreb.


Na pitanje o kakvim je povredama riječ odgovorio je kako se radi o višestrukim povredama od eksplozivnog sredstva te da je riječ o gornjem dijelu tijela.


Oštećeno više organa


Tek kad se dječak probudi, znat će se kakve su posljedice nesreće jer u eksploziji mu je oštećeno više organa u gornjem dijelu tijela. 


Ocu je, priopćila je policija, oduzeto više desetaka komada pirotehničkih sredstava.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!