Zadarska policija zaplijenila 19 kilograma marihuane i hašiša

09.03.2026.

12:46

Autor: A.D.H./HRT/Hina

Ilustracija
Ilustracija
Foto: - / Shutterstock

Zadarska policija uhitila je i pritvorila 61-godišnjaka u čijem je automobilu na autocesti pronađeno više od 19 kilograma marihuane i hašiša, izvijestila je policija u ponedjeljak.

U policiji kažu da je 61-godišnjak zaustavljen u petak 6. ožujka na autocesti A1, a zbog sumnje da prevozi narkotike vozilo je prevezeno u policijske prostorije na daljnju obradu.


Temeljem naloga Županijskog suda u Zadru, provedena je detaljna pretraga kojom je utvrđeno da se u automobilu nalazi 18,44 kilograma marihuane i 980 grama hašiša, pakiranih u više pojedinačnih omota.


Istraživanjem je utvrđena osnovana sumnja da je 61-godišnjak drogu nabavio i prevozio radi daljnje preprodaje na ilegalnom tržištu.


Po dovršetku kriminalističkog istraživanja osumnjičenik je predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave zadarske, dok je Općinskom državnom odvjetništvu u Zadru protiv njega podnesena kaznena prijava zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela neovlaštene proizvodnje i prometa drogama.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!