U upravi Požeško-slavonske županije bili su žrtvom internetske prijevare. Danas se o slučaju oglasila županica.
15.06.2026.
15:24
Autor: Vijesti/P.F./HRT
U upravi Požeško-slavonske županije bili su žrtvom internetske prijevare. Danas se o slučaju oglasila županica.
Prije dva dana nepoznati počinitelj lažnim prikazivanjem podataka i činjenica putem elektroničke pošte prevario je službenike Županije i naveo ih na izvršenje novčane transakcije za koju se ispostavilo da je prijevara.
Županijski proračun tako je oštećen za nekoliko stotina tisuća eura. Podnesena je i kaznena prijava protiv nepoznatog počinitelja.
- Požeško-slavonska županija provodi i svoje interne aktivnosti vezane za utvrđivanje eventualne okolnosti i zaštite financijskog poslovanja koje unatoč ovom nemilom događaju nije ugroženo. U ovom trenutku mislim da je najvažnije pronaći počinitelja i vratiti sredstva u naš proračun, naglasila je požeško-slavonska županica Antonija Jozić.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora