Britanski tinejdžer priznao krivnju za ubojstvo djevojčica u Southportu

20.01.2025.

13:39

Autor: N.J./HRT/Hina

Početak suđenja Axelu Rudakubani u Liverpoolu
Početak suđenja Axelu Rudakubani u Liverpoolu
Foto: Phil Noble / Reuters

Britanski tinejdžer priznao je u ponedjeljak krivnju za ubojstvo triju djevojčica u sjevernoj Engleskoj u srpnju, zločin koji je užasnuo naciju i izazvao višednevne nemire.

Axel Rudakubana (18) promijenio je iskaz da se ne osjeća krivim i priznao krivnju prvoga dana suđenja u Liverpoolu.

Priznao je da je nožem ubio Bebe King (6), Elsie Dot Stancombe (7) i Alice Dasilva Aguiar (9), koje su bile na plesnom tečaju s temom Taylor Swift u Southportu.

U napadu je ozlijeđeno bilo još desetero ljudi, uključujući osmero djece.

Rudakubana je priznao krivnju po deset točaka optužnice za pokušaj ubojstva, te proizvodnju smrtonosnog otrova ricina i posjedovanje Al Kaidinog priručnika za obuku.

Izricanje kazne očekuje se u četvrtak.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!