Guverner Volgograda tvrdi da su napadnuti proizvodni pogoni

27.06.2026.

10:38

Autor: V.G./HRT/Hina

Rusko-ukrajinski sukob
Rusko-ukrajinski sukob
Foto: Stringer / Reuters

Ukrajina je tijekom noći i u subotu rano ujutro krstarećim raketama napala industrijske pogone u ruskome gradu Volgogradu, prema službenim izvješćima.

Najmanje je desetero ljudi ozlijeđeno, a oštećeni su i proizvodni pogoni jedne tvornice, napisao je guverner Andrej Bočarov na svom Telegram kanalu. "Korišteni su brzi leteći objekti", rekao je, vjerojatno misleći na krstareće rakete.

Dodao je da je lokalno izbilo nekoliko požara koji su ugašeni.

Stambene zgrade navodno nisu pogođene. Nije objavio pojedinosti o tomu koje je konkretno tvrtka bila meta napada.

Nepotvrđena ruska i ukrajinska medijska izvješća pišu da se radi o ruskoj tvornici oružja Titan-Barikady. Astra novosti su izvijestile da su se iz tvornice uzdizali visoki stupovi dima.

Napadi su izvedeni ukrajinskim krstarećim raketama Flamingo, objavila je web-stranica, pozivajući se na analizu slika i video snimaka.

Titan-Barikady proizvodi dijelove za raketne sustave Iskander, Jars i Topol-M, koji u principu mogu nositi i nuklearno oružje.

Ukrajina odbija potpunu rusku invaziju još od veljače 2022.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!