Eksplozija u policijskoj postaji
Foto: Sharafat Ali / Reuters
Najmanje devet osoba je poginulo, a 29 ozlijeđeno kada je hrpa zaplijenjenog eksploziva eksplodirala u policijskoj postaji u indijskom dijelu Kašmira kasno u petak, rekli su policijski izvori, nekoliko dana nakon što je u eksploziji automobila u New Delhiju poginulo osam osoba.
Većina poginulih bili su policijski službenici, među kojima i forenzičari koji su pregledavali eksploziv, rekli su izvori koji nisu željeli biti imenovani. Neki od ozlijeđenih u kritičnom su stanju.
Eksplozija se dogodila četiri dana nakon smrtonosne eksplozije automobila u indijskoj prijestolnici New Delhiju u kojoj je poginulo najmanje osam ljudi u terorističkom incidentu, kako ga je nazvala vlada.
Susjedi Indija i Pakistan, koji oboje posjeduju nuklearno oružje, desetljećima povremeno ratuju oko sporne regije Kašmir, na koju obje zemlje u cijelosti polažu pravo, a u kojoj svaka djelomično vlada.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!