Izrael: Naše snage u Libanonu mogu djelovati bez ograničenja

21.06.2026.

15:31

Autor: D.M./HRT/Hina

Izraelski premijer i ministri
Izraelski premijer i ministri
Foto: Ronen Zvulun / REUTERS

Izraelski ministar obrane u nedjelju je rekao da izraelske snage mogu djelovati "bez ikakvih ograničenja" kako bi "uklonile prijetnje" u Libanonu, potvrdivši da će ostati na dijelu teritorija koji su zauzele na jugu zemlje, a koji Izrael naziva "sigurnosnom zonom".

- Nikada nije bilo, niti trenutačno postoje ograničenja koja bi sprječavala vojnike da djeluju na uklanjanju prijetnji u Libanonu, rekao je izraelski ministar obrane Israel Katz.


Izrael se neće povući iz sigurnosne zone u Libanonu, ponovio je, misleći na područje koje se proteže približno deset kilometara unutar libanonskog teritorija i na kojem su raspoređene izraelske snage.


Ministar je to izjavio nakon što je Iran upozorio da neće ući u "fazu pregovora o konačnom sporazumu" s Washingtonom dok se ne prekinu neprijateljstva u Libanonu, gdje je Izrael najavio da će poraziti proiranski Hezbolah.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!