Larijani: Slijedi uspostava privremenog vodstva zemlje

01.03.2026.

08:31

Autor: V.K./HRT/Hina

Ali Laridžani
Ali Laridžani
Foto: Aziz Taher / REUTERS

Tajnik Vrhovnog vijeća za nacionalnu sigurnost Irana Ali Larijani najavio je u nedjelju da će se odmah početi raditi na uspostavi privremenog vodstva zemlje, nakon smrti vrhovnog vođe Alija Hamneija.

Najviši sigurnosni dužnosnik zemlje rekao je da time počinje proces tranzicije u Iranu nakon Hamneijeve smrti.

- Uskoro će se formirati privremeno čelno vijeće. Predsjednik, čelnik pravosuđa i pravni stručnjak iz Vijeća čuvara preuzet će odgovornost do izbora sljedećeg vođe, rekao je Larijani, čelnik najvišeg iranskog sigurnosnog tijela, Vrhovnog vijeća za nacionalnu sigurnost i bivši savjetnik Alija Hamneija.

To vijeće bit će osnovano što je prije moguće. Radimo na njegovom formiranju počevši od danas, dodao je.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!