Pakistan: Najmanje 34 poginula u eksploziji u kompleksu rudnika ugljena

31.07.2026.

09:29

Autor: M.M./HRT/Hina

Pakistan: Najmanje 34 poginulih u eksploziji u kompleksu rudnika ugljena
Pakistan: Najmanje 34 poginulih u eksploziji u kompleksu rudnika ugljena
Foto: Naseer Ahmed / Reuters

Najmanje 34 rudara poginula su u četvrtak nakon što je eksplozija zatrpala dio kompleksa rudnika ugljena u pakistanskoj pokrajini Balučistanu, izvijestili su u petak tamošnji dužnosnici.

Akcija spašavanja i dalje traje kako bi se pronašla i izvukla još dvojica rudara zarobljena pod zemljom, rekao je Muhammad Fahad, direktor operacija pokrajinske uprave za upravljanje katastrofama.

Pokrajinski ministar rudarstva i mineralnih resursa Shoaib Nosherwani rekao je Reutersu da se u trenutku eksplozije u urušenom dijelu rudarskog kompleksa nalazilo 36 osoba.

Spasilačke ekipe rade na dubini od oko 1.200 metara, izjavio je glavni pokrajinski rudarski inspektor Muhammad Atif.

Visoki regionalni dužnosnik za rudarstvo Abdul Ghani Baloch rekao je da su "dva međusobno povezana rudnika oštećena u snažnoj eksploziji metana".

Do eksplozije je došlo u Sorangeu, zabačenom području u blizini Quette, glavnog grada pokrajine Balučistana.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!