Plenković: Zapadni Balkan i BiH bit će tema idućeg sastanka Europskog vijeća

05.06.2025.

14:05

Autor: Pe.F./HRT/Hina

Andrej Plenković
Andrej Plenković
Foto: Igor Soban / Pixsell

Jedna od tema nadolazećeg sastanka Europskog vijeća bit će i situacija na zapadnom Balkanu, s naglaskom na Bosnu i Hercegovinu, objavio je u četvrtak premijer Andrej Plenković.

Plenković je na platformi X objavio da je telefonski razgovarao s predsjednikom Europskog vijeća Antoniom Costom u sklopu priprema za nadolazeći sastanak tog tijela krajem mjeseca.

Uz raspravu o Ukrajini, Bliskom istoku, migracijama i konkurentnosti, drago mi je da će tema sastanka biti i situacija na Zapadnom Balkanu, s naglaskom na BiH, što je bila inicijativa Hrvatske, napisao je premijer. 

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!