Rusija će 29. kolovoza zatvoriti poljski konzulat u zapadnoj enklavi Kalinjingradu kao odgovor na zatvaranje ruskog konzulata u Krakowu, priopćilo je rusko ministarstvo vanjskih poslova.
11.07.2025.
16:52
Autor: P.F./HRT/Hina
Rusija će 29. kolovoza zatvoriti poljski konzulat u zapadnoj enklavi Kalinjingradu kao odgovor na zatvaranje ruskog konzulata u Krakowu, priopćilo je rusko ministarstvo vanjskih poslova.
Poljska je u svibnju najavila zatvaranje ruskog konzulata u Krakowu tvrdeći da je Moskva odgovorna za veliki požar koji je gotovo potpuno uništio trgovinski centar u Varšavi 2024. Rusija je odbacila bilo kakvu ulogu u tom podmetnutom požaru.
Glasnogovornik poljskog ministarstva vanjskih poslova Pawel Wronski je rekao da je odluka Rusije o zatvaranju konzulata neopravdana.
- Za razliku od Rusije, Poljska ne sudjeluje u sabotažama, kibernetičkim napadima ili akcijama protiv ruske države, rekao je Wronski.
Dodaje da će Poljska primjereno odgovoriti na zatvaranje konzulata u Kalinjingradu, ne precizirajući što to točno podrazumijeva.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora