U izraelskim napadima na Jemen najmanje devet mrtvih i preko 100 ranjenih

27.09.2025.

07:52

Autor: V.G./Vijesti/HRT

Sana, Jemen
Sana, Jemen
Foto: Khaled Abdullah / Reuters

U izraelskim zračnim napadima na glavni grad Jemena Sanu poginulo je 9 osoba, a više od 170 ranjeno, objavile su tamošnje vlasti.

Izraelska vojska izvijestila je da su ciljevi bili vojni kampovi, dok hutisti tvrde da su pogođeni samo civilni objekti.

Izrael iz zraka napada područja pod kontrolom hutista u Jemenu od 2024. godine, kao odmazdu za njihove raketne i napade dronovima na izraelski teritorij.

Hutisti tvrde da su njihovi napadi znak solidarnosti s Palestincima u Gazi.


- Nalazimo se u stambenom području u staroj Sani. Ovo nije bio vojni cilj, nego četvrt puna djece, žena i muškaraca. Naši domovi srušili su nam se na glavu, rekao je Yahya Lalla, preživjeli.

video thumb

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!