Predsjednik Tanzanije John Magufuli umro je u dobi od 61 godine, objavila je u srijedu na državnoj televiziji potpredsjednica te zemlje.
17.03.2021.
22:55
Autor: V.G./HRT/Hina
Predsjednik Tanzanije John Magufuli umro je u dobi od 61 godine, objavila je u srijedu na državnoj televiziji potpredsjednica te zemlje.
Magufuli je umro zbog srčanih problema u bolnici Mzena u Dar es Salaamu gdje se liječio, rekla je potpredsjednica na državnoj televiziji TBC.
Magufuli, jedan od najvećih afričkih skeptika kada se radi o koronavirusu, nije viđen u javnosti od 27. veljače, čime su izazvane špekulacije da je zaražen.
Dužnosnici su 12. ožujka zanijekali da je bolestan. Naglasili su da Magufuli radi normalno i da građani trebaju ignorirati glasine.
Policija je uhitila četvero ljudi od prošlog tjedna jer su navodno širili lažne glasine o bolesti političkih čelnika.
Predsjednik je osuđivao mjere protiv širenja koronavirusa i nazivao cjepiva zapadnom zavjerom.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora