Vance uoči pregovora upozorio Iran da ne pokuša izigrati SAD

10.04.2026.

15:53

Autor: P.F./HRT/Hina

J.D. Vance
J.D. Vance
Foto: Leah Millis / REUTERS

Američki potpredsjednik J.D. Vance rekao je da se raduje pozitivnim pregovorima s Iranom u Pakistanu, no pritom je upozorio Teheran da ne pokuša izigrati SAD.

- Radujemo se pregovorima. Vjerujem da će biti pozitivni, rekao je Vance novinarima prije odlaska iz Washingtona.

Kao što je predsjednik SAD-a rekao, ako su Iranci spremni pregovarati u dobroj vjeri, mi smo svakako spremni pružiti ruku, dodao je američki potpredsjednik.

Ako nas pokušaju izigrati, tada će uvidjeti da pregovarački tim nije toliko susretljiv, zaprijetio je.

Washington i Teheran objavili su u utorak navečer po američkom vremenu, nedugo prije isteka roka predsjednika SAD-a Donalda Trumpa, da su postigli dogovor o dvotjednom primirju nakon četrdesetak dana rata.

Sada slijede pregovori u Islamabadu, prijestolnici Pakistana, zemlje posrednika u razgovorima.

Očekuje se da će razgovori u tom gradu početi u petak preliminarnim susretom stručnjaka, a zatim će se u subotu održati glavni sastanak, izvijestili su pakistanski sigurnosni izvori.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!