U dva odvojena požara u subotu u gradu Essenu na zapadu Njemačke ozlijeđeno je oko 30 ljudi, što uključuje dvoje male djece u kritičnom stanju zbog udisanja dima, navele su lokalne vlasti.
29.09.2024.
08:20
Autor: V.K./HRT/Hina
U dva odvojena požara u subotu u gradu Essenu na zapadu Njemačke ozlijeđeno je oko 30 ljudi, što uključuje dvoje male djece u kritičnom stanju zbog udisanja dima, navele su lokalne vlasti.
Policija je objavila da je uhićen 41-godišnji Sirijac iz Essena kojega se povezuje s požarima.
Muškarac je povezan i s incidentom u kojem je sudjelovao kombi koji se zabio u dvije trgovine, rekao je glasnogovornik policije. U tom događaju nema ozlijeđenih, dodao je.
Uhićen je u blizini dviju trgovina. Policija je rekla da ne može otkriti pojedinosti o osumnjičeniku i njegovim motivima.
- Požari su u malom razmaku buknuli u dvije kuće, što je izazvalo veliku reakciju hitnih službi, navela je policija.
Ozlijeđenima je pružena liječnička pomoć, a neki su prevezeni u bolnicu, rekao je glasnogovornik policije.
Među osmero teško ozlijeđene djece dvoje je mališana, koji su još u kritičnom stanju zbog udisanja dima, rekli su vatrogasci.
Glasnogovornik policije odbio je komentirati napise da je muškarac prijetio nožem i mačetom. Vlasti pregledavaju snimke koje kruže društvenim medijima, dodao je.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora