Od ponoći benzin jeftiniji 10, a dizel 69 lipa

21.11.2022.

Zadnja izmjena 17:07

Autor: Malden Sirovica/Dnevnik/P.F./HRT

Nove cijene goriva

Nove cijene goriva

Foto: Vlada / RH

Vlada je održala telefonsku sjednicu o cijenama goriva. Tako od ponoći pojeftinjuje gorivo.

Vlada je na telefonskoj sjednici donijela novu Uredbu o utvrđivanju najviših maloprodajnih cijena naftnih derivata u skladu s kojom se najviše maloprodajne cijene računaju po formuli prema osnovnoj cijeni fosilnog goriva u prethodnom 14-dnevnom razdoblju, s ograničenom maržom od 0,65 kn/l za dizelsko i benzinsko gorivo te u iznosu od 6,20 kn/kg za smjesu propan–butan za boce, odnosno 2,80 kn/kg za velike spremnike.

Cijena plavog dizela fiksirana je na 8,49 kn/l.

Nove cijene vrijedit će sljedećih 14 dana, a iznosit će:

• 11,48 kn/l za benzinsko gorivo

• 12,50 kn/l za dizelsko gorivo

• 8,49 kn/l za plavi dizel

• 10,07 kn/kg za UNP za spremnike.


U središnjem Dnevniku novinar HRT-a Mladen Sirovica objasnio je što stoji iza pada cijena nafte na svjetskim tržištima.

video thumb

Da nema mjera Vlade te da se maloprodajne cijene potpuno slobodno formiraju na nivou premija energetskih subjekata prije prve uredbe, one bi iznosile:

• 13,24 kn/l za benzinsko gorivo

• 14,39 kn/l za dizelsko gorivo

• 9,76 kn/l za plavi dizel

• 11,92 kn/kg za UNP za spremnike

• 16,66 kn/kg za UNP za boce.

Vlada će ponovno intervenirati u cijene goriva, najavio je to prijepodne potpredsjednik Vlade i ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković.

- Što se tiče cijene goriva, danas će biti redovna sjednica Vlade oko toga, doći ćemo do sniženja, ali pričekajmo odluku Vlade. Da ja ne govorim nešto prije nego što Vlada donese odluku, rekao je Butković na 9. kongresu Hrvatskog društva za ceste – Via Vita pod nazivom “Inovacije i eskalacije”.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!