Koliko je važna prevencija i ispravno postupanje u slučaju požara, pokazala je Javna vatrogasna postrojba Grada Zagreba na svojem Danu otvorenih vrata.
04.10.2025.
Zadnja izmjena 15:32
Autor: Pe.F./P.F./Dnevnik/HRT
Koliko je važna prevencija i ispravno postupanje u slučaju požara, pokazala je Javna vatrogasna postrojba Grada Zagreba na svojem Danu otvorenih vrata.
Galerija







Stotine građana s djecom došle su vidjeti što znači biti vatrogasac. Izložena je vatrogasna oprema, različita vozila, čamci... Vatrogasci izvode vatrogasne vježbe, daju korisne savjete koji mogu spasiti život, a najmlađi su i poletjeli u malom kanaderu.
Od vježbi imamo vježbe gašenja požara, spašavanja s visine i ekipa ronioca koja će spašavati s bazena, rekao je Tomislav Resman, zamjenik zapovjednika JVP-a Zagreb.
- JVP Zagreb ima godišnje oko 3000-3500 intervencija. Sada sa sezonom grijanja kreće nam sezona i povećava nam se broj intervencija. Od tih 3500 intervencija 2000 su na tehničke intervencije, prometne nesreće, spašavanja iz stanova a ostale su požari, dodao je Resman..
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora