Od sinoć traje potraga za djetetom koje je nestalo u rijeci Dravi kod Selnice Podravske u Koprivničko-križevačkoj županiji. Na tom je području ilegalno kupalište.
18.06.2026.
Zadnja izmjena 19:35
Autor: Jasmina Grbavec/D.M./M.R./Dnevnik/HRT
Od sinoć traje potraga za djetetom koje je nestalo u rijeci Dravi kod Selnice Podravske u Koprivničko-križevačkoj županiji. Na tom je području ilegalno kupalište.
Na terenu su sve službe, od HGSS-a i Crvenog križa do policijskih ronilaca i vatrogasaca. Specifičnost terena oko rijeke Drave otežavajuća je s obzirom na to da je rijeka proteklih dana nabujala zbog kiše i struktura tla izrazito se mijenja. To je sklizak teren za odrasle plivače, a još više za malodobno dijete.
Opsežna potraga za dječakom traje tijekom cijeloga dana, a policijski ronioci, vatrogasci te HGSS u čamcima i iz zraka dronom pretražuju zahtjevan stari tok rijeke Drave u nadi da će dječak biti pronađen.
Neslužbeno se doznaje kako su se djeca jučer u popodnevnim satima otisnula put starog spruda rijeke Drave, gdje se mještani za vrijeme ljetnih mjeseci kupaju, i nakon toga dječak nestaje.
Postavlja se pitanje što su malodobna djeca bez nadzora roditelja ondje radila. Prije tri mjeseca prijavljeni su roditelji za zanemarivanje djece. Službe su izašle na teren, no utvrdile su da nije bilo nepravilnosti.
- Nadležni područni ured odmah je po zaprimanju prijave poduzeo sve mjere i radnje sukladno svojim ovlastima i važećim zakonskim propisima te utvrdio da nije bilo elemenata za poduzimanje mjera obiteljsko-pravne zaštite, stoji u priopćenju Hrvatskog zavoda za socijalni rad.
Mještani pak ne pamte ovakvu tragediju.
- Baš je nesreća što je ovih dana voda nakon godinu i pol opet nabujala zbog kiša koje su se slile u Austriji i Sloveniji. Kod nas vodostaj je opet porastao, ne sjećam se da smo imali nekakav nesretan slučaj na tom kupalištu, rekao je Ivan Sabolić, načelnik Legrada.
- Nestalo je dijete 2018. godište na području rijeke Drave, koja je u ovom trenutku nabujala. Na jednom ilegalnom kupalištu koje koriste mještani i posjetitelji ovog kraja. Više detalja o tome kako je nestalo dijete, ne znamo, ali spremamo se da krenemo u potragu i pronađemo dijete, rekao je Ivan Sabolić, načelnik Legrada.
- Na terenu su trenutačno policijski ronioci Interventne jedinice policije i svi drugi rodovi policije. Isto tako, uključeni su članovi HGSS-a te vatrogasna društva. Krenut će se s intenzivnim mjerama traganja, naglasila je Dijana Žagar, glasnogovornica PU koprivničko-križevačke.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora