Dvojica stranaca u Istri osumnjičena za iskorištavanje djece za pornografiju

09.08.2026.

13:30

Autor: B.B.B./HRT/Hina

Ilustracija
Ilustracija
Foto: Hrvoje Jelavic / PIXSELL

Dvojica stranih državljana, 58-godišnji Švicarac i 30-godišnji Rus, osumnjičena su da su u dva odvojena slučaja u turističkim objektima u Istri mobitelima snimala nagu djecu, izvijestila je u nedjelju istarska policija.

Prvi slučaj dogodio se u četvrtak, 6. kolovoza, oko 21,10 sati kada su gosti turističkog objekta na području Istre zatekli 58-godišnjeg Švicarca kako mobitelom kriomice snima nagu djecu.

Muškarac je pokušao pobjeći, pri čemu je pao i lakše se ozlijedio. Policija ga je uhitila, a nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja u petak je navečer, uz kaznenu prijavu, priveden u pritvorsku jedinicu Policijske uprave istarske.

Drugi slučaj zabilježen je u petak oko 18 sati. Djelatnik zaštitarske tvrtke u istarskom turističkom objektu zatekao je 30-godišnjeg Rusa kako mobitelom kod bazena snima nagu djecu te ga je zadržao do dolaska policije.

I kod njega je u istrazi pronađen materijal inkriminirajućeg sadržaja, a sinoć je, uz kaznenu prijavu, priveden u pritvorsku jedinicu.

Istarska je policija istaknula da takvi slučajevi pokazuju sve veću osviještenost javnosti o problemu snimanja djece te da građani prepoznaju sumnjivo ponašanje i pravodobno reagiraju.

Roditelje su pozvali da vode računa o djeci na plažama te da, uoče li osobu koja ih sumnjivo snima, o tome odmah obavijeste policiju na broj 192.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!