Pripadnici mobilne jedinice granične policije spasili su u petak navečer šest migranata iz rijeke Save kod mjesta Mačkovac, izvijestila je PU brodsko-posavska.
08.10.2022.
20:55
Autor: P.F./Hina
Pripadnici mobilne jedinice granične policije spasili su u petak navečer šest migranata iz rijeke Save kod mjesta Mačkovac, izvijestila je PU brodsko-posavska.
Tijekom patrole, policajci su začuli pozive u pomoć na engleskom jeziku. Na otočiću u riječnom koritu uočili su šest muškaraca.
Nakon upozorenja da ostanu na mjestu, trojica muškaraca ipak su ušla u vodu i počela su plivati prema policajcima. Međutim, zbog iscrpljenosti nisu uspjeli doplivati do obale. Kako bi se spasili, uhvatili su se za deblo stabla koje je plutalo u rijeci, nakon čega su im ulaskom u vodu u pomoć priskočili i policajci.
U međuvremenu je u pomoć pozvan i patrolni čamac koji je s otočića preuzeo tri preostala muškarca.
Svi migranti zatim su zbrinuti u Postaji granične policije u Staroj Gradiški, gdje se utvrđuje njihov identitet i provodi propisana procedura.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora