HGSS pronašao ostatke nestalog zrakoplova i dvije mrtve osobe

22.08.2026.

07:20

Autor: V.G./HRT

 HGSS pronašao ostatke nestalog zrakoplova
HGSS pronašao ostatke nestalog zrakoplova
Foto: HGSS / Pixsell

Potraga na nestalim ultralakim zrakoplovom na području Paklenice završena je oko 22 sata kada su pripadnici HGSS-a pronašli ostatke zrakoplova i dvije mrtve osobe.


Pronađen nestali zrakoplov

Pronađen nestali zrakoplov

Foto: Civilna zaštita / MUP

Ostatke zrakoplova pronašli su pripadnici HGSS-a na teško pristupačnom području, u blizini planinarskog skloništa Struge.

Službenici Policijske uprave ličko-senjske osiguravaju mjesto nesreće te će u ranim jutarnjim satima biti obavljen očevid kako bi se utvrdile sve okolnosti i činjenice tog događaja.


Podsjetimo, Hrvatska kontrola zračne plovidbe obavijestila je Operativni centar civilne zaštite Ravnateljstva civilne zaštite da je 21. kolovoza oko 16:14 izgubljen signal ultralakog zrakoplova oznake DKWZE koji je letio iz Češke prema Zadru.

Signal je izgubljen 17 milja sjeveroistočno od Zadra.

Operativni centar civilne zaštite pokrenuo je akciju traganja i spašavanja. Na teren su upućeni djelatnici Službe civilne zaštite Zadar i Gospić, policijski službenici, vatrogasci te timovi HGSS-ovih stanica Zadar i Gospić.

Zbog potrage za nestalim zrakoplovom aktivirane su i Državna intervencijska postrojba civilne zaštite Split i Rijeka sa zapovjednim vozilom, dronovima i opremom za noćno traganje.

Prema podacima sa stranica za praćenje letova Flight Radar i Flight Aware, riječ je o ultralakom zrakoplovu tipa HK36TC Eco Super Dimona austrijskog proizvođača Diamond Aircraft.  

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!