Humanitarna večer građevinara priskrbila sredstva za dječji dom

05.02.2026.

23:07

Autor: M.R./Dnevnik/HRT

4. Humanitarna večer građevinara u Zagrebu
4. Humanitarna večer građevinara u Zagrebu
Foto: Mia Slafhauzer / Pixsell

Četvrta humanitarna gala večer okupila je u Zagrebu više od 300 uzvanika i predstavnika vodećih građevinskih tvrtki. Prikupljena sredstva namijenjena su obnovi i poboljšanju uvjeta života djece i zaposlenika Dječjeg doma Sveta Ana u Vinkovcima.

Na aukciji se našao i dres Luke Modrića, a onaj tko ponudi najviše bit će na utakmici Milana i družiti se s kapetanom Vatrenih.

- Ove humanitarne akcije prvenstveno govore o velikom srcu nas građevinara - uvijek volimo pomoći - ne dolazimo samo zbog zabave nego volimo pomoći, poručio je Krešimir Tarnik, dipl. inženjer građevinarstva.

- Više od 250 tisuća eura je prikupljeno. Još imamo neke dodatne troškove, ali i aukciju pa ćemo konačni iznos znati poslije večere. Više od 700 tisuća eura smo donirali kroz protekle tri akcije, a s ovom ćemo se približiti milijun eura u četiri večeri, poručio je Ante Borovina, član udruge HCPI i organizator večeri.

- Donacijska sredstva će biti uplaćena Dječjem domu u Vinkovcima i ja čestitam organizatoru na ovoj večeri. Nadam se da će biti dovoljno prikupljenih sredstava i da će građevinari večeras kao i prethodna tri puta pokazati svoju humanitarnu gestu, rekao je Branko Bačić, potpredsjednik Vlade i ministar prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine.

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!