Povorka ponosa u Zagrebu
Foto: Ivona Šego Zadro / HRT
U Zagrebu je održana 22. Povorka ponosa LGBTIQ zajednice, osoba i duginih obitelji pod sloganom "Zajedno za trans prava". Povorka je krenula u 16 sati od Muzeja Mimare. Kretala se Frankopanskom, Ilicom, Trgom bana Jelačića, Jurišićevom i Draškovićevom sve do Ribnjaka gdje je sve završilo aktivističkim prosvjednim skupom koji je počeo u 18 sati. Na Zagreb Pride stigli su, među ostalima, predsjednik SDP-a Peđa Grbin i zagrebački gradonačelnik Tomislav Tomašević.
Devet osoba dovedeno u prostorije policije Na Ribnjaku vlada opuštena atmosfera uz glazbene ritmove Aktivistički prosvjedni skup na Ribnjaku "Ima napretka po pitanju prava LGBTIQ osoba" Tomislav Tomašević podržava Povorku ponosa Rada Borić na Povorci ponosa Stigao i predsjednik SDP-a Peđa Grbin "Zajedno za trans prava!" započelo je okupljanjem na Rooseveltovu trgu: Organizatori Povorke ponosa više neće davati izjave zbog prijetnji smrću Povorku ponosa zajednički organiziraju kolekTIRV, Zagreb Pride, Dugine obitelji, K-zona, House of Flamingo, Trans Mreža Balkan, Ponosni Zagreb, Zbeletron uz podršku Grada Zagreba. Tijekom prolaska povorke na trasi njezina kretanja povremeno će biti obustavljen promet.
Službeni after-party "HeatRave" održat će se u Boogaloou, gdje će u sklopu programa nastupati i Jovanka B. Titutka, koja je nedavno bila dijelom nastupa benda Let3 na Euroviziji.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!