Patrijarh Srpske pravoslavne Crkve Porfirije svim vjernicima koji sutra slave Uskrs uputio je čestitku. Istaknuo je da se ne treba bojati smrti jer je Krist uskrsnuo i tako je pobijedio za svakog čovjeka - neovisno o njegovim unutarnjim i vanjskim karakteristikama.
- Grlimo jedni druge, najprije svoje bližnje, porodicu, braću i sestre, roditelje, komšije, ali duhovnim zagrljajem grlimo sve ljude, i to ne samo one koji nas vole nego i one koji su protiv nas. Slaveći pobjedu života nad smrću danas se sjećamo svih onih koji stradaju u ratnim vihorima širom svijeta, a posebno uznosimo molitve uskrslom Kristu za mir u Ukrajini - da umjesto oružja progovore ljubav i razumijevanje, poručio je patrijarh Srpske pravoslavne Crkve Porfirije Perić.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram i YouTube!