Američki predsjednik Donald Trump objavio je u srijedu da s predsjednikom Zastupničkog doma Mikeom Johnsonom i vođom većine u Senatu Johnom Thuneom, obojicom republikancima, surađuje na sveobuhvatnom zakonu o borbi protiv kriminala.
27.08.2025.
08:24
Autor: M.Z./HRT/HINA
Američki predsjednik Donald Trump objavio je u srijedu da s predsjednikom Zastupničkog doma Mikeom Johnsonom i vođom većine u Senatu Johnom Thuneom, obojicom republikancima, surađuje na sveobuhvatnom zakonu o borbi protiv kriminala.
- Predsjednik Zastupničkog doma Mike Johnson i vođom većine u Senatu John Thune rade sa mnom i drugim republikancima na sveobuhvatnom zakonu o kriminalu. To je ono što naša zemlja treba, rekao je Trump u objavi na svojoj mreži Truth Social.
Pozivajući se na navodni val bezakonja, Trump je ovog mjeseca preuzeo kontrolu nad policijskim snagama u Washingtonu i dopušta vojnicima Nacionalne garde da nose oružje dok patroliraju gradom.
Zaprijetio je proširenjem američke vojne prisutnosti na gradove pod kontrolom demokrata poput Baltimorea i Chicaga.
Trump je ranije ovog tjedna rekao da bi se američka vojska mogla razmjestiti u Chicago i da je spremna ići bilo gdje u kratkom roku kako bi se obračunala s kriminalom.
Također, naredio je Ministarstvu obrane da osigura da svaka država ima neke vojnike Nacionalne garde koji su spremni brzo se mobilizirati kako bi pomogli u suzbijanju građanskih nemira i poduprli javnu sigurnost.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!
Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora