Varaždinka povjerovala internetskom "udvaraču" i izgubila 18 tisuća eura

08.09.2025.

10:23

Autor: Ivica Grudiček/V.K./HRT

Internetske prevare
Internetske prevare
Foto: - / Shutterstock

Policijski službenici Policijske postaje Varaždin zaprimili su kaznenu prijavu 57-godišnjakinje iz Varaždina da je oštećena kaznenim djelom prijevare. 

Prema prijavi, oštećena je tijekom veljače 2023. godine putem društvene mreže započela komunikaciju s nepoznatim muškarcem, s kojim je potom uspostavila romantičnu vezu.

Tijekom komunikacije, navedeni muškarac u više je navrata od nje zatražio uplatu novčanih sredstava, uz obećanje da će ih vratiti po dolasku u Republiku Hrvatsku. 

Na temelju tih obećanja, oštećena je do dana podnošenja prijave uplatila ukupno 18 035 eura na više bitcoin računa. 

Budući da muškarac nije došao u Republiku Hrvatsku, niti joj je vratio uplaćena sredstva, 57-godišnjakinja je shvatila da je prevarena. 

Policijski službenici poduzimaju radnje u cilju otkrivanja počinitelja ovog kaznenog djela. 

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Od istog autora