Stanovnici riječkog naselja Pehlin svjedoče prometnoj agoniji koja traje gotovo četiri godine. Na glavnoj prometnici, ali i okolnim cestama, svaki je dan borba za prolazak vozila, pješaka, djece. Razlog je obnova vodovoda i kanalizacije.
29.04.2026.
07:00
Autor: Dajana Kruneš/I.Z./Regionalni dnevnik/HRT
Stanovnici riječkog naselja Pehlin svjedoče prometnoj agoniji koja traje gotovo četiri godine. Na glavnoj prometnici, ali i okolnim cestama, svaki je dan borba za prolazak vozila, pješaka, djece. Razlog je obnova vodovoda i kanalizacije.
Najgore od svega je što nitko ne zna reći kada će svemu doći kraj. Oni strpljenja više nemaju. Život uz ogradu. Život uz odronjenu cestu. S time se gospodin Zoran Prga suočava već dva mjeseca. Sve zbog radova.
- I počeli su radovi, došao je čovjek s kamionom i materijalom. I on i kamion propali su dolje u drugom mjesecu, rekao je stanovnik riječkog naselja Pehlin Zoran Prga.
Srećom, sve je prošlo bez većih posljedica, ali ne i za stanara ove ulice.
- Da ne govorimo o prašini, o dostavi, o komunikaciji, o drvima koja trebaju doći za zimu, meni je čovjek rekao da možemo biti sretni ako ovo bude gotovo do 9. mjeseca, dodao je Prga.
Prašina i raskopane ceste svakodnevica su stanovnika Pehlina gotovo četiri godine. Strpljenja više nema. Dosta je - poručili su i mirnim prosvjedom.
- Nitko nije protiv radova, mi smo protiv nerada jer četiri godine čekamo da se nešto dogodi, istaknula je stanovnica Pehlina Maja Lazarević Branišelj.
Jer cesta kroz Pehlin jedna je od važnijih gradskih prometnica. Radovi i na pristupnim cestama.
- Taj doživljaj, proći ova 2 i pol kilometra ceste, malo lijevo, malo desno, 2-3 semafora, pa rupu ne pogoditi, ma gdje toga ima, kaže stanovnik Pehlina Dragan Tataj.
Do kada? KD Vodovod i kanalizacija, kao nositelj projekta, trenutačno bez odgovora. Kažu, o svemu će gradonačelnica, više gradska vlast, tijekom sutrašnjega dana.
- Samo pogledajte cestu, ne možemo više ni voziti aute, rupe su, šahtovi vire, samo razbijamo aute, ništa drugo, kazao je stanovnik Pehlina Dejan Jelovica.
- Neki dan je jedan baš felgu razbio, upao je u rupu od 15 cm, dodaju. Što se događa, zanima i dio riječke oporbe koja je pitanje uputila Gradskom vijeću.
Marko Smojver ističe - govori se samo o složenosti projekta.
- Znači, po nekoliko mjeseci nije bilo radova, radnika, strojeva, poručio je gradski vijećnik HDZ-a Marko Smojver.
Gradilište je ovo na kojemu datumi i rokovi, čini se, ništa ne znače. Tako je i dionica ceste na kojoj su se građani okupili trebala biti otvorena za promet jučer.
Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!

Autorska prava - HRT © Hrvatska radiotelevizija.
Sva prava pridržana.
hrt.hr nije odgovoran za sadržaje eksternih izvora