Bivši splitski gradonačelnik Željko Kerum izišao iz zatvora

29.12.2025.

10:33

Autor: E.D./HRT

Željko Kerum
Željko Kerum
Foto: Ante Cizmic / Cropix

Bivši splitski gradonačelnik Željko Kerum danas je izišao iz zatvora nakon što je odslužio 15-dnevnu kaznu zbog vožnje bez vozačke dozvole.

Kazna je izrečena nakon prometne nesreće sredinom prosinca u Splitu, u kojoj je prouzročena manja materijalna šteta, a uz zatvorsku kaznu dobio je i novčane sankcije zbog izazivanja nesreće i napuštanja mjesta događaja.

- Prvo, ovoj zgradi obitavaju i žive ljudi, zaposlenici, zatvorenici. I svatko onaj tko misli, tko se naslađuje tuđoj nevolji, nevolji njihovoj, griješi, kazao je Željko Kerum te pozdravio kolege i zaposlenike. 

- Kad već spominjete politiku i sudske prakse za ovako prekršajno djelo, u 90 % slučajeva se određuje novčana kazna. Kazna koju sam ja dobio, naravno, slovo je zakona, sutkinja je imala pravo tako presuditi. I zapravo je ona jedan pokazatelj da su u Hrvatskoj, našoj lijepoj državi, demokratskom društvu, svi jednako tretirani. Sve u okviru zakona i propisa, zahvaljujem se svima, pogotovo onima što su mi dali podršku, dodao je.

Gospođa Fani Horvat dočekala ga je ispred zatvora.

Fani i Željko Kerum

Fani i Željko Kerum

Foto: Ante Cizmic / Cropix

Vijesti HRT-a pratite na svojim pametnim telefonima i tabletima putem aplikacija za iOS i Android. Pratite nas i na društvenim mrežama Facebook, Twitter, Instagram, TikTok i YouTube!